Tato keš od svého založení sloužila jako CWG směnárna, avšak neustále byla vykrádána a neustále jsem ji dotoval novými CWG. Po určité době mi však došla trpělivost a proto již nyní keš nedotuji. Záleží tedy na vás, zda i kačeři po vás budou mít co vyměnit či nikoliv.

CWG je typ sigitemu, který v roce 2005 vymysleli kačeři Poník a JPAGeo. Od této doby vzniklo mnoho tisíc různých podob tohoto předmětu. Jde o dřevěné kolečko o průměru 35 mm, tloušťce 7 mm se zkosenou zadní stranou a obrázkem, který je vypalován laserem. Konkrétní podoba včetně vzoru je detailně popsána na stránkách CWG.

V současnosti nejčastější materiál na výrobu je smrkový větvový suk a bukový masiv (někdy též zvaný prkno). Méně často se používá bukový větvový suk, to však je mnohem hůře dostupný materiál a taková CWG jsou na výrobu dražší. Výjimečně lze zahlédnout i borovicový (viz obrázek níže), dubový, lipový nebo javorový masiv, které někteří výrobci též nabízejí.

Pokud sbíráte CWG, je tato keš určena právě pro vás. A pokud nesbíráte, přijďte si ji odlovit i tak, uvidíte jedno celkem zajímavé místo a získáte doplňující bodík do statistik. Pokud však svá osobní CWG nemáte, určitě si je můžete nechat vyrobit, výrobců je v současnosti v ČR mnoho.


Mé osobní CWG z borovicového masivu

CWG prosím vyměňujte pouze kus za kus! Nevyměňujte za žádné jiné předměty (ať už s geocachingem souvisejí nebo ne) ani je do keše nevkládejte! Vkládat můžete i trackovatelné předměty, nikoli však výměnou za CWG (viz TB). Uvědomte si, že jde o CWG směnárnu a že i ti, kteří přijdou po vás, chtějí najít v keši několik různých CWG, aby mohli také měnit! Naopak ten, kdo do keše nějaké své CWG přidá navíc, bude zvěčněn v listingu s poděkováním.

Vyměňovat můžete i MWG nebo SQ, ale prosím vždy stejný typ za stejný typ.

 

Místo uložení:

Nacházíte se v místě bývalého Fantova mlýna. Ten se na místě pravděpodobně nacházel již od 14. století, nejstarší dochovaná zmínka je však až z roku 1659. V roce 1960 vyhořel a dodnes se na místě nacházejí ruiny, které si můžete v okolí této keše prohlédnout. V minulosti zde již bývala tradička GC131CR, avšak ta v roce 2019 zanikla a já jsem se nyní rozhodl toto uvolněné místo využít pro tuto keš. Vzhledem k hustotě keší v okolí se moc jiných míst nenabízelo, avšak věřím, že se vám tu bude líbit.

 

Přístup:

Do Křeslic se dostanete autobusovou linkou 213 (pozor - až do Křeslic jezdí jen přibližně každý druhý spoj!) od stanic metra C Háje nebo Opatov, případně od stanice metra A Želivského, nebo od tramvajových zastávek Slavia či Teplárna Michle. Můžete též využít vlakovou linku S9 do stanice Praha-Uhříněves a odtud pokračovat již zmíněnou linkou 213. V noci sem jezdí linka 906. Vystupte na zastávce Dolnokřeslická, odtud je to ke keši necelý kilometr.

Pokud jedete autem, doporučuji zaparkovat spíše někde na jižním okraji Petrovic, v Křeslicích se moc místa k parkování nenabízí.

V blízkosti keše vede červená turistická značka po které můžete přijít nebo se po ni vydat okolo Hostivařské přehrady do Hostivaře a Záběhlic, opačným směrem do Průhonic, Horních Jirčan, Psár a dále. Cestou potkáte mnoho dalších keší k odlovení.

 

Keš má i své vlastní CWG

Bude do keše vloženo vždy v náhodných časech, postupně celkem v počtu 50 ks.
CWG již byla dodána v plném počtu. 
 

Do logu prosím vždy pište kolik CWG jste z keše odebrali, kolik jste jich vložili a aktuální stav počtu CWG v krabičce. Nevyměňujte příliš mnoho stejných CWG (ne více než polovinu obsahu), ať je zachována pestrost. Sami byste jistě nechtěli přijít ke keši, kde jich je 10 stejných. Děkuji!

CWG prosím vkládejte v pytlíčku, ať nezvlhnou.

Počáteční vklad: 10 CWG

 

Děkuji následujícím kačerům, kteří do keše darovali nějaké CWG navíc:

Pokud jsem na někoho zapomněl, neváhejte se mi ozvat! Ne vždy to z napsaného logu jasně vyplyne.

 

Přeji příjemný odlov